Jesteś na archiwalnej stronie Szkoły Podstawowej w Izabelinie. Kliknij w poniższy link, aby przejść na aktualną stronę.

Nowy adres: https://izabelin.pl/sp/

Drgania i fale

18 listopada grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w sobotnim wykładzie otwartym na Wydziale Fizyki UW. Tematem spotkania były "Drgania i fale". Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać najbardziej spektakularne zjawiska falowe, takie jak: załamanie, dyfrakcja oraz interferencja. Zostaliśmy też zachęcani do obserwowania drgań i fal w naszym najbliższym otoczeniu.

 

W tym roku szkolnym, już po raz trzeci, zapraszam chętne osoby z klas 7 i 8 do wyjazdu na sobotni wykład otwarty połączony z pokazami dla uczniów szkoły podstawowej pt. „Naukowy wstęp do zimy”, który odbędzie się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 9 grudnia br. w godzinach 10:00 – 11:00. 

Zgłoszenia przyjmuję do 27 listopada br. za pośrednictwem Teams lub dziennika elektronicznego. 

Wymagana jest pisemna zgoda rodzica i zaakceptowanie regulaminu wyjazdu przez uczestnika wyjazdu i jego rodzica.

Link do spotkania: https://www.fuw.edu.pl/wo/?id=103&sem=2023x2&event=423

Za udział w wykładzie wstawiam pochwały do dziennika. Dojazd na wykład i powrót ucznia ze spotkania odbywa się we własnym zakresie. Z uczniami spotykam się na miejscu wydarzenia, w gmachu Wydziału Fizyki UW, ul. Pasteura 5 o godzinie 9:45. Spotkanie odbędzie się w sali 0.03.

Zachęcam do udziału w wydarzeniu, bo to ostatnie spotkanie dla uczniów szkół podstawowych w tym półroczu. Na kolejne wyjście musimy poczekać do marca.

 

Anna Kandziora

2023-11-19
Magdalena Majdańska-Kozak