Jesteś na archiwalnej stronie Szkoły Podstawowej w Izabelinie. Kliknij w poniższy link, aby przejść na aktualną stronę.

Nowy adres: https://izabelin.pl/sp/

Wsparcie dla szkoły w Starym Kodaku

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nawiązaliśmy kontakt z ukraińską szkołą w Starym Kodaku koło miasta Dnipro. Jest to teren bardzo doświadczony przez działania wojenne, a dzieci ze wspomnianej szkoły uczą się aktualnie tylko zdalnie z uwagi na częste ataki rosyjskie.  Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału, przygotowanego przez jedną z ukraińskich nauczycielek: https://www.youtube.com/watch?v=J726XBpVSHQ

Wśród uczniów szkoły są dzieci, których ojcowie walczą na froncie oraz dzieci z rodzin wielodzietnych, które chcielibyśmy wesprzeć. Gorąco zachęcamy do dołączenia się do zbiórki, która będzie prowadzona w naszej szkole w dniach 7 – 17 marca. Zbieramy:

- środki higieniczne tj. mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów itp.,

- artykuły szkolne, w tym kredki, zeszyty, flamastry, długopisy, farby, przybory geometryczne,

- żywność długoterminową tj. puszki, zupy błyskawiczne, kawa, herbata,

- wiosenne i letnie ubrania dla dziewczynek i chłopców w wieku 7 – 14 lat (nowe lub używane w bardzo dobrym stanie).

Dużym problemem, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych, jest brak sprzętu, który umożliwiałby korzystanie wszystkim dzieciom z lekcji online. W niektórych rodzinach kilkoro dzieci używa jednego komputera, co uniemożliwia efektywną naukę. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie sprzętu, którego już nie używacie, a który mógłby jeszcze posłużyć dzieciakom do zdalnych lekcji.

Zbiórka będzie prowadzona w obu budynkach szkoły od 7 do 17 marca. Prosimy o wkładanie przynoszonych artykułów do pojemników ustawionych w holu szkoły (informacją służą pracownicy dyżurki). Zebrane artykuły zostaną dostarczone do szkoły w Starym Kodaku.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie.

Dyrekcja i pracownicy Szkoły w Izabelinie

 

2023-03-06
Anita Fieducik