RAK’N’ROLL - „DAJ WŁOS”

W tym roku szkolnym w czerwcu,  Szkoła Podstawowa w Izabelinie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Daj włos” pod patronatem Fundacji Rak’n’Roll. Celem jej jest przekazanie włosów, z których nieodpłatnie zostaną zrobione peruki dla osób po chorobie nowotworowej.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem w naszym środowisku. Kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy okazać bezinteresowną pomoc, że nie jesteśmy obojętni, potrafimy podać życzliwą dłoń, okazać serce i serdeczność.

Założenia akcji to konkretne działania: obcięcie warkocza i oddanie go do pracowni perukarskiej. (Łączna długość warkocza, który przekazaliśmy do Fundacji wynosi ponad 4,5m – imponujące!).

Najważniejsze jest jednak to, czego nie widać na pierwszy rzut oka: życzliwość, ogromna empatia, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, bezinteresowna chęć pomagania, radość, duma i satysfakcja z niesienia pomocy.

Zwyczajowo działania te skierowane są do dziewczynek, które chcą zmienić fryzurę po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej. Na nasz apel odpowiedziały nie tylko główne adresatki, ale wiele dziewczynek w różnym wieku. Finalnie swoje włosy przekazało 15 dziewczyn. Uważam, że jest to niekwestionowany SUKCES! Zwłaszcza, że była to pionierska inicjatywa w izabelińskiej szkole. A wszystko  dzięki WAM  DZIEWCZYNY! Polu, Małgosiu, Matyldo, Basiu, Leno, Karolino, Oliwio, Aniu, Zosiu, Julio, Marysiu, Haniu, Ado, Wiktorio i Leno!

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEJ Z OSOBNA! DZIĘKUJĘ TEŻ WASZYM RODZICOM!

Szczególne podziękowania kieruję także do profesjonalistki, bez której przebieg naszych działań byłby niemożliwy: Pani Aneto – DZIĘKUJĘ PANI!

Dziękuję również Dyrekcji Szkoły za umożliwienie przeprowadzenia akcji w warunkach szkolnych.

Pierwsze koty za płoty! – Do zobaczenia za rok!

 

Koordynator akcji: Agnieszka Bujak

2019-06-19
Barbara Szummer