Znaczek pocztowy też ma swoje święto
Znaczki, mimo swych niewielkich rozmiarów, są najbardziej rozpoznawalnym symbolem pocztowym. Ich tematyka i motywy są związane z tożsamością kulturową i narodową naszego państwa, dlatego spełniają one ważne funkcje edukacyjne, są także nośnikiem treści patriotycznych. Polskie znaczki są doceniane na całym świecie - znaczek wydany przez Pocztę Polską S.A. z emisji „Światowy Dzień Poczty – 455 lat Poczty Polskiej” został uznany za najpiękniejszy na świecie w prestiżowym, 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago.
W Dniu Znaczka Pocztowego zorganizowano akcję biblioteczną, której celem było zainteresowaniem dzieci i młodzieży tym niezwykłym obiektem.
Na tablicy zostały zaprezentowane kolorowe wydruki przedstawiające wybrane znaczki - wśród nich fani sportu mogli odnaleźć m. in. znaczek Mistrzostwa świata w piłce siatkowej 2014. Na holu przed biblioteką uczniowie znaleźli rozwieszone na sznurkach barwne koperty z tajemniczymi listami. Każdy próbował znaleźć kopertę ze swoim imieniem. Wytrwali poszukiwacze poznali kilka ciekawostek związanych z historią poczty: kiedy powstał pierwszy znaczek, kim był Czesław Słania, skąd się wzięła nazwa taksówka<./br> i co jest najmniejszym dokumentem na świecie. W tym dniu ogłoszono konkurs na najpiękniejszą ozdobną kopertę. Działała także poczta biblioteczna - na przerwach uczniowie pisali listy do swoich kolegów i koleżanek. O terminowe dostarczenie poczty zadbali członkowie koła bibliotecznego, którzy znakomicie odnaleźli się w roli listonoszy.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego za rok 9 października znów będzie w bibliotece dniem innym niż wszystkie.
- |
- Strona główna
- |
- Stary BIP
- |
- Deklaracja dostępności
- |
- Linki
- |
- Kontakt
- Realizacja: 3W Serwisy Informacyjne