Koniec świata w 2012? Bzdura! - "Brzydcy" Scott Westerfeld
Dorosłość. Z jednej strony kusi i nęci… ma jednak także to drugie oblicze – odpowiedzialność, niezależność, samodzielność. Tally z niecierpliwością czekała na swoje szesnaste urodziny, które zmieniłyby jej świat na lepszy. Z ordynarnej i brzydkiej nastolatki miała stać się Śliczną. Jak? Z pomocą operacji plastycznej likwidującej wszystkie niedoskonałości. Koniec z przeciętnością. Czas na prawdziwą zabawę będącą jedynym zajęciem pochłaniającym czas Ślicznych. Niektórzy Brzydcy nie chcą jednak pozbywać się swojego naturalnego oblicza. Jedną z takich osób jest Shay, najlepsza przyjaciółka Tally, która woli uciec z miasta zamiast poddawać się operacji. Jedyną osobą wtajemniczoną w szczegóły ucieczki jest główna bohaterka. W jaki sposób wykorzysta swoją wiedzę?
Książka „Brzydcy” Scotta Westerfelda jest pierwszym tomem porywającej trylogii. Akcja toczy się w odległej przyszłości i wymaga od czytelnika wyobraźni gotowej na wszystko. Autor odrzuca wszelkie stereotypy i nie pisze pod publiczkę. Tworzy coś zupełnie nowego. Świat przedstawiony jest tak genialny,
że wciąga w wir nieprzyzwoitej wręcz atmosfery ciągnącej się od deski do deski.
Zachęcam do przeczytania tej wspanialej trylogii. Mało kto wie, że coś tak niezwykłego istnieje i spokojnie czeka na półce naszej szkolnej biblioteki. Jeśli chociaż na chwilę znajdziecie się w świecie Tally, nie będziecie chcieli z niego wracać. Seria nie zdobyła wielkiego rozgłosu wśród czytelników, ale z pewnością wstrząsnęła tymi, którzy usłyszeli o niej nawet mimochodem. Dużym atutem książki „Brzydcy” jest fakt, że napisano ją przed „wampirzą inwazją” i nie została zdominowana przez oklepany motyw nadprzyrodzonej miłości. Nawet jeśli jesteście wielbicielami Stephenie Meyer i gromady jej naśladowców, przeczytajcie powieść Scotta Westerfelda, a gwarantuję, że odświeży ona wasz gust literacki i otworzy oczy na naprawdę ciekawe historie.
Jedną z moich ulubionych książek polecam przede wszystkim tym, którzy potrafią docenić wartką fabułę i nie stronią od czegoś innego, bo inne nie znaczy gorsze, wręcz przeciwnie - potrafi być nadzwyczajne. Trzeba tylko zacząć dokonywać nieszablonowych wyborów.
Aleksandra Przybysz, kl. III B (Gim.)
- |
- Strona główna
- |
- Stary BIP
- |
- Deklaracja dostępności
- |
- Linki
- |
- Kontakt
- Realizacja: 3W Serwisy Informacyjne