Biblioteka wypożycza prezenty

W dniach 16-17 grudnia w bibliotece rozświetlonej setkami lampek czekały na uczniów książki zapakowane w dekoracyjny papier. Wszyscy uczestnicy akcji wybierali prezenty na podstawie krótkich opisów. Uczniowie polujący na konktretny tytuł mieli nie lada problem z odnalezieniem go w stosie kolorowych pakunków. 

 Jak zawsze przy stole pełnym książek, spontanicznie toczyły się rozmowy o tym co czytać, a czego nie, która ekranizacja zdała egzamin, a która to strata czasu, a nawet podjęto rozważania na temat wpływu czytania na postrzeganie świata... Akcja jest okazją do wymiany opinii i polecenia sobie ciekawych książek, a przede wszystkim okazuje się, że uczniowie dzięki niej odkrywają całkiem nowe tytuły, których do tej pory nie zauważali na bibliotecznych półkach. 

W prezentach oprócz książek, które uczniowie wypożyczali, znalazły się także opaski i naklejki odblaskowe, które przydadzą się w długie zimowe wieczory, by być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Akcja została przygotowana z udziałem uczniów z kl. 3C, a są to: Paulia Jasionowska, Ola Jagodzińska, Weronika Krech, Karol Koms i Ignacy Sujecki. Należą oni do grona najaktywniejszych czytelników i korzystając ze swojej wiedzy o książkach, wybrali tytuły, napisali do nich opisy, a także pomagali w przeprowadzeniu akcji. Dziękuję Wam za pomoc i zaangażowanie!

Agata Kropidłowska

 

 

2014-12-19
Agata Kropidłowska