Mamy przepis jak w prosty sposób zostać aniołem!

W ramach kampanii "Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" organizowanej przez Fundację DBAM o MÓJ Z@SIĘG przez cały tydzień (9-13 grudnia) w bibliotece szkolnej będziemy pisać pocztówki lub wykonanać samodzielnie kartki świąteczne do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Kartki można przygotować także w domu. Wszystkie materiały będziemy gromadzić w bibliotece, by przesłać paczkę do Fundacji "Gdy liczy się czas". 

Akcja „Wylosuj Anioła” powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. "Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję." [Źródło: http://gdyliczysieczas.pl/wylosuj-aniola/]

 

 

Młodszych uczniów zapraszamy do pisania i ozdabiania kartek dla swoich najbliższych. W erze cyfrowej komunikacji papierowa kartka, samodzielnie ozdobiona i ręcznie napisana, jest pięknym, wyjątkowym i bardzo osobistym darem. Wspólne przygotowywanie kartek, pisanie życzeń w rodzinnym gronie to inspiracja do podejmowania ciekawych rozmów, rodzinnych wspomnień, anegdot, szukania zapomnianych adresów.

Dlatego właśnie zachęcamy do kontynuowania tej tradycji, która z pewnością jest jedną z cegiełek w budowaniu międzypokoleniowej więzi. 

2019-12-08
Agata Kropidłowska