XXIII edycja konkursu ekologicznego "Co w Puszczy Piszczy"

Co to jest rzęsorek rzeczek? Ile jest łosi w KPN? Co to są biela i dlaczego cis był od wieków drzewem chronionym? Na te pytania odpowiedzą Ci co przyrodę dokładnie śledzą - uczniowie, którzy w tym roku reprezentowali naszą szkołę w regionalnym konkursie "Co w Puszczy Piszczy", czyli: Marta Zielińska (6d), Tymoteusz Sielczak (6d), Mateusz Uhryn (7c). Jest to konkurs sprawdzający wiedzę o Kampinoskim Parku Narodowym. Ma niezwykle ciekawą formułę (gra terenowa - półfinał, turniej wiedzy - finał).

W półfinale reprezentacja naszej szkoły, spośród 16 drużyn, wywalczyła 4 miejsce i dzięki temu dostała się do finału, który odbywał się w Nowym Dworze Mazowieckim. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 3 miejsce i zdobyła liczne i atrakcyjne nagrody m.in. tablet, hamak.

Może ktoś zastanawia się czytając te słowa, w jaki sposób można wziąć udział w tym konkursie i reprezentować szkołę. Z wszystkich uczniów zgłaszających się do konkursu, na drodze 2 etapów (klasowego i szkolnego), wybiera się 3 osoby, które uzyskały największą ilość punktów. Zapraszam za rok – etap klasowy zaczynamy na jesieni. Bardzo dziękuję i gratuluję finalistom, ich rodzicom i organizatorom konkursu, a także Bartkowi Stypce z klasy 4b, który zajął czwarte miejsce i był rezerwowym zawodnikiem, ale bardzo sumiennie przygotowywał się z wszystkimi do konkursu i pojechał z nami w roli widza na finał do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Bartłomiej Kornatowski

2018-04-20
Anita Fieducik