Integracja w Sobanicach

Dnia 28 października br. klasy 1A i 1D wybrały się na wycieczkę integracyjną. Przed godziną ósmą zebraliśmy się przed szkołą. Wsiedliśmy do autokaru, została sprawdzona lista obecności i ruszyliśmy do miejsca docelowego-Sobanic. Naszymi opiekunami byli: p. A. Rajca-Goliszek, p. A. Czunikin-Krasowicka, p. E. Wojciechowicz i p. G. Psuja.

Na miejsce dojechaliśmy około godziny 9:20. Było dosyć zimno, ale dzięki prośbom nauczycieli, byliśmy ciepło ubrani. Po krótkim powitaniu i omówieniu regulaminu zabaw rozpoczęliśmy nasze zaplanowane zmagania:) Organizatorzy poprosili nas, abyśmy podzielili się na dwie grupy. Klasa 1A otrzymała nazwę „Jednorożce z Krainy Tęczy”, natomiast 1D -„Debeściaki”. Grupa „Jednorożców” na początku wybrała się na strzelanie z wiatrówek i łuków, a „Debeściaki”- na mosty linowe, zjazd z wieży i ściankę wspinaczkową. Później grupy się wymieniły. Następnie IA ruszyła na mini-golfa, a 1D na quady, aby po chwili znów się zamienić. Zainteresowani mogli zagrać w duże przestrzenne szachy.        Po  konkurencjach  przyszedł czas na ognisko i kiełbaski:) Byliśmy bardzo głodni, więc ciepła herbata i pieczona kiełbasa z chlebkiem uzupełniła braki w naszych żołądkach. Po jedzeniu  i odpoczynku nastąpiła gra terenowa polegająca na poszukiwaniu przedmiotów z pomocą mapy. Po tej zabawie 1A pojechała pociągiem „Mombasa Express” do wioski afrykańskiej, w której usłyszeliśmy wiele ciekawostek o Afryce od podróżnika, który był na tym kontynencie aż 30 razy!

 W tym czasie  ID bawiła się w sumo. Była to bardzo zabawna konkurencja. Oczywiście klasy później zamieniły się miejscami. Pod koniec wyjazdu zostały ogłoszone wyniki konkursów i zaczęliśmy przygotowania do powrotu.

Cała wycieczka bardzo nam się podobała. Trafiliśmy na instruktorów z poczuciem humoru, dzięki czemu nie nudziliśmy się. Cały dzień był bardzo dobrze zaplanowany, co sprawiło, że nie mieliśmy czasu na nudę:) Według mnie ta wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję na więcej takich wyjazdów, po których zostaną nam same dobre wspomnienia.

Wiktoria Drożyńska, kl. 1A

2016-11-09
Magdalena Majdańska-Kozak